Newsletter

Oferty specjalne, promocje

Hotel SPA nad morzem apartamenty, basen, strefa SPA

Park wodny nad morzem aquapark Balticlandia

Darłówko

Darłówko to nadmorska dzielnica miasta Darłowo. Jedno z najpiękniejszych kąpielisk morskich. Położone jest u ujścia rzeki Wieprzy do Bałtyku. Wspaniały mikroklimat z dużą zawartością jodu, piękne lasy sosnowe, szerokie piaszczyste plaże, ścieżki spacerowe i rowerowe, port rybacko-turystyczny, to tylko nieliczne z atutów tego urokliwego miejsca przyciągające tu co roku tysiące turystów. W Darłówku, przy wejściu do portu znajduje się 22-metrowa, najdalej wysunięta na wschód latarnia morska zaliczana do latarni Wybrzeża Zachodniego. Latem na turystów czekają też stylizowane na historyczne statki wycieczkowe. Obie strony Darłówka łączy most rozsuwany. W Darłówku znajdują się również pozostałości stanowiska po największej poruszającej się po torach armacie świata, zbudowanej przez Niemców i pieszczotliwie zwanej Dora Będąc u nas warto też zobaczyć wiatraki – zabytek techniki, stanowiące pierwszą, profesjonalną farmę wiatrakową w Polsce. 80-metrowe giganty, o 45-metrowych łopatach mielących wiatr wzbogaciły krajobraz Darłowa, wytyczając kolejną trasę spacerową, dostarczającą niezapomnianych wrażeń.

OSOBLIWOŚCI PRZYRODNICZE

 • Jezioro Bukowo – oddzielone od morza wysoką mierzeją. W jeziorze występuje wiele gatunków ryb: węgorz, okoń, płoć, leszcz, szczupak, sandacz. Zarośnięte szuwarami brzegi są ostoją i lęgowiskiem wielu gatunków ptactwa wodnego.
 • Jezioro Kopań - brzegi trudno dostępne, porośnięte szuwarami. Można tu łowić węgorze, okonie i sandacze. Od wielu lat w stacji naukowej nad jeziorem obserwuje się przebiegający tędy szlak ptasich wędrówek.

Rezerwat „Słowińskie Błota” – najlepiej zachowane w Polsce torfowisko wysokie typu bałtyckiego. Występuje tu wiele gatunków roślin, mszaków i porostów. Rezerwat usytuowany jest w odległości 1 km na północ od wsi Słowino.

Szlaki turystyczne:

 • Szlak wiatraków (zielony) – rozpoczyna się od Darłowa (przy Zamku Książąt Pomorskich, kończy w miejscowościWicie,
 • Koszaliński Szlak Nadmorski – biegnie wzdłuż morza Bałtyckiego od Dźwirzyna do Wicia (30 km),
 • Szlak Średniowiecza – polecany dla rowerzystów i turystów zmotoryzowanych (104 km) – biegnie przez Darłówo, Dąbki, Bukowo Morskie, Dobiesław, Jeżyce, Słowino, Bolszewo, Stary Jarosław, Krupy, Sulmice, Barzkowice, Cisowo, Darłówko. Na trasie Zamek Książąt Pomorskich, kościoły z okresu średniowiecza, zabytki budownictwa ludowego, rezerwat i pomniki przyrody,
 • Szlak Rezerwatów (niebieski) – zaczyna się w Darłówku, kończy w Polanowie.
 • Szlaki kajakowe – Wieprza i Grabowa

Co warto zobaczyć w Darłowie

 •     Zamek Książąt Pomorskich,
 •     Kościół Mariacki,
 •     Kościół Św. Gertrudy – jedyny taki na całym Pomorzu, perełka gotyku skandynawskiego,
 •     Brama Wysoka – XIV- wieczna brama zwana też Bramą Kamienną – stanowiła część murów obronnych miasta,
 •     Pomnik Rybaka, pełniący też funkcję fontanny – zdobi darłowski rynek,
 •     Latarnia Morska.

Park rozrywki - Aquapark Balticlandia
Balticlandia to rodzinny park rozrywki wyzwalający pozytywne emocje i nieokiełznaną radość. Ten wyjątkowy zakątek rozrywki dla całej rodziny znajduje się w nadmorskim kurorcie Darłówko, tuż przy samej plaży. Sąsiadująca z nadmorską wydmą, otoczona sosnowym lasem Balticlandia oferuje rozrywkę dla małych i dużych.


Wędkarstwo morskie

Darłówko zaprasza wszystkich wędkarzy na morskie przygody wędkarskie.Oferta skierowana jest zarówno do osób szukających nowych wrażeń, jak również doświadczonych wędkarzy, do osób prywatnych i grup zorganizowanych.Rejsy połowowe odbywają się cały rok. Łowiska mają głębokość od 16 do 60 m. Podczas rejsów wędkarze mają możliwość złowienia takich ryb jak: dorsze, flądry, belony, śledzie, łososie.Statki i kutry rybackie przystosowane są do żeglugi pełnomorskiej po Bałtyku.Rejsy trwają ok. 8 godzin (czas rejsu może też być ustalany indywidualnie). W miesiącach letnich istnieje możliwość organizowania rejsów popołudniowych.Za dodatkową opłatą (ok. 20 zł) można wypożyczyć profesjonalny sprzęt wędkarski.

W cenę rejsu (ok. 120,00 zł os.) wchodzą:

- gorące napoje (kawa, herbata)
- jeden gorący posiłek serwowany przez bosmana
Istnieje możliwość usmażenia złowionej ryby.
Statki zawsze obsługuje doświadczona załoga. Wyjście w morze z portu w Darłówku

Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych
Jest to odbywająca się corocznie, największa tego typu impreza w Europie, z wielotysięcznym zazwyczaj audytorium.

hotel nad morzem z basenem